Esenyurt klima servisi

gebze-klima-servisi

Esenyurt klima bakım servisi,esenyurt klima arıza servisi, esenyurt klima montaj servisi, esenyurt klima de montaj servisi, esenyurt klima usta servisi, ve daha pek çok fizmetleriniz için güvenilir adres Evren teknik klima bakım servisidir.

Esenyurt klima bakım servisi esenyurt bölge ve civarındaki siz değerli sakinlere en iyi şekilde hizmet vermek için burdayız.Sizlere Evren teknik olarak klima bakımlarının önemini ve hasasiyetini anlatıcam şunu bilinki güvenilir işi ehli profosyonel ellerdesiniz doğru ve tek adrestesiniz.

gebze-klima-servisi            : PERİYODİK KLİMA BAKIMI VE BAKIM UYARILARI 

Isıtma ve soğutma yanlış sıcaklık değerlerinde çalışan, iç ünite temizlikleri düzenli yapılmayan ortam içerisinde düzenli olmayan hava akımları oluşturan cihazlar sağlık açısından ciddi risklere neden olur. Isı tıransfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenmeler cihaz performansında düşüklüğe neden olur. Cihaz içerisinde soğutucu gaz işletme basıncında mevsimine göre düzeltme yapılması gerekir. Bu nedenle yılda iki kez yapılması son derece önemlidir. Enerji sarfiyatı artar. Ortamın tozluk derecesine göre splitlerde 15 gün diğer tiplerde ayda bir kez filtre temizliği yapılması gerekmektedir.Kış boyunca ihmal edilmiş cihazlar sürekli kullanılmaya başlanıldığın da sorun çıkarabilir. Cihazın verimli ve uzun ömürlü olabilmesi için yılda 3 kere kontrol edilmesi önerilir. Kış aylarında uzun  süre çalıştırılmayan gaz oturması yada gaz sızması da sık karşılaşılan sorunlar arasındadır. Hiç çalışmayan cihazlarda sorun büyük ölçüde elektirik arızasından kaynaklanırken, yeterince soğutmayan cihazlarda bunun nedeni çoğunlukla evaparatörde toz birikmesinden kaynaklanır. Sistemin içindeki soğutma gerçekleştiremez. Bu bölgede oluşan nem evaparatöre de toz birikmesi soğuyan hava borulardan rahat geçmediği için yeterince soğutma gerçekleştiremez. Bu bölgede oluşan nem evaparatöre toz sızmasına ve bakteri oluşmasına neden olur. Bu bakteriyel bünyesi alarjiye karşı hassas kişileri rahatsız eder. Bakterileri yok etmek için,Anti bakteriyel sprey kullanılması önerilir. Sprey,çimlenme,bakteri, mantar ve küfü önlediği gibi mikro organizmaların yol açabilecek sorunlarıda çözer. Kullanmakta olduğunuz klimanıza  servis tarafından periyodik bakım yaptırmanız gelecekte yaşayabileceğiniz sorunlara minimuma indirmektir. Klima bakımı neden gerekli?Sağlınız için konforunuzu sağlamak ve korumak için, bir çok hastalıktan korunmanız için kötü koku polen ve bakterilerden arınmış ve temiz bir hava solumanız için, Klimanızın ömrünü uzatmak için hiç ummadığınız ve ihtiyacınız olduğu bir anda devre dışı kalmaması için Enerji tasarrufu sağlamak için, Klimanızın bakımını yaptırmalısınız.Klima bakımı nasıl yapılmalıdır.

Klima bakımı yaz bakımı ve kış bakımı diye ikiye ayrılır. Mevsim geçişlerinde             ( İlkbahar ve sonbahar mevsiminde ) yapılması tavsiye edilir. İç ünite ( evaparatör) kimyasal ilaçlarla yıkanmalıdır. İç ünite fan kanatçıkları mutlaka çok iyi bir şekilde temizlenmelidir. İç ünite filtresi çok iyi temizlenmelidir. Gaz ölçümleri yapılmalı,eksik gaz miktarı ilave edilmelidir. Elektronik kartın tozları temizlenmelidir. Elektirik kablo bağlantı uçları kontrol edilmelidir. Dış ünite ( Kondanser ) Kimsayal ilaçlarla yıkanmalıdır. Drenaj tavası ve borusu temizlenmelidir. Dış ünite de alçak ve yüksek basınç kontrolü yapılmalıdır. Bakır boru bağlantıları ve izolasyonu kontrol edilmelidir.

: DIŞ ÜNİTELERDE  :

Cihazın dış temizliği yapılır, cihazın ısı değiştiricisi serpantini temizlenir, cihaz ,içi gaz kaçakları kontrol edilir, cihazın iç temizliği yapılır, elektirik besleme bağlantıları kontrol edilir, iletişim bağlantıların kablolarının bağlantılarının kontrol edilir, fanların elektriksel bağlantıları kontrol edilir, fanların mekanik bağlantıları kontrol edilir, kompresörlerin elektriksel bağlantıları kontrol edilir, elektronik kartların temizliği yapılır, elektronik kartların soketli bağlantıları kontrol edilir, solenoit vanaların elektriksel bağlantıları kontrol edilir, basın sensörlerin elektriksel bağlantıları kontrol edilir, genleşme vanaların elektriksel bağlantıları kontrol edilir,emniyet elemanlarının fonksiyonları kontrol edilir, emniyet elemanlarının elektriksel bağlantıları kontrol edilir, sezicilerin fonksiyonları kontrol edilir,sezicilerin elektriksel bağlantıları kontrol edilir,

: İç Ünitelerde :

Cihazın dış temizliği yapılır, cihazın filtre temizliği yapılır, cihazın ısı değiştirici serpantini temizlenir, cihaz içi gaz kaçakları kontrol edilir, cihazın iç temizliği yapılır, elektirik besleme bağlantıları kontrol edilir.

Evren teknik irtibat : 0212 651 11 59 / 0542 651 11 59

www.evrenteknik.com    info@evrenteknik.com